Prémium RECA szerszámokkal szereli kutatórakétáit a BME Suborbitals
Prémium RECA szerszámokkal szereli kutatórakétáit a BME Suborbitals
Megállapodás született a rakétafejlesztés iránt érdeklődő egyetemi hallgatókat összefogó közösség, a BME Suborbitals csapata és a RECA Kft. között. Az együttműködésnek köszönhetően a fiatalok munkáját ezután több mint félmillió forint értékű, prémium minőségű RECA szerszám segíti a rakéták összeszerelése során.
A két éve alapított, közel 60 főt számláló BME Suborbitals a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fiatal mérnökjelöltjeit fogja össze azzal a céllal, hogy miközben az űrtechnológia ismereteiket bővítik, technológiai tudásukat bevetve, rakétákat terveznek, készítenek és bocsátanak fel.
A lendületes csapat pillanatok alatt figyelemre méltó eredményeket ért el. Tavaly számos nemzetközi díjat begyűjtöttek: 2022 márciusában a legelső általuk fejlesztett rakétával második helyezést értek el a nemzetközi Big Rocket Competition versenyen, majd májusban a dobogó legfelső fokán állhattak az International Rocket Competition megmérettetésen. Októberben ezután bejutottak Európa legnevesebb nemzetközi rakétaversenyére, a portugáliai European Rocketry Challenge-re, melynek döntőjében a saját kategóriájukban az 5. helyet sikerült megszerezniük , a kontinens legjobb egyetemeinek hallgatóiból álló, 25 csapattal összemérve tudásukat. Jelenleg is gőzerővel készülnek az idei portugáliai versenyre, saját kutatórakétát fejlesztenek és gyártanak, mely képes lesz 9.000 méteres magasságba, 3 kg hasznos terhet feljuttatni.
Az aláírást követően Bogár Ákos a RECA ügyvezetője elmondta: „Büszkék vagyunk arra, hogy szerszámainkkal hozzájárulhatunk a BME Suborbitals kivételes tudású és elhivatott hallgatóinak sikereihez. Fontosnak tartjuk hazánkban az oktatás támogatását, ezért szakembereink rendszeres előadásokkal és gyakorlati bemutatókkal színesítik a közép- és felsőoktatási intézményekben zajló munkát, valamint automatizált polcrendszerrel, szerszámokkal és személyre szabott oktatási eszközökkel járulunk hozzá a széleskörű gyakorlati ismeretek elsajátításához.”
Hafner Zoltán, a BME Suborbitals csapatvezetője az idei céljaikról beszélt: „Nagyon hálásak vagyunk a Reca Kft.-nek a felajánlott támogatásért. Biztos vagyok benne, hogy az Önök által nyújtott szerszámok nagyban elő fogják segíteni a BME Suborbitals munkáját. Célunk, hogy idén a European Rocketry Challange versenyen hazánkból elsőként indíthassunk rakétát 9.000 méteres kategóriában. Ez egy hatalmas kihívás számunkra, ugyanakkor elszántak vagyunk és hisszük, hogy támogatóink segítségével sikerülni fog.”
Magyarországon a jövő héten zárul a CanSat Hungary 2023 verseny, melyet a Magyar Asztronautikai Társaság a BME Kozmosz Szakkollégiummal és a BME Suborbitals csapattal közösen szervez és melyen eldől, hogy ki képviselheti az országot a CanSat az Európai Űrügynökség (European Space Agency, ESA) középiskolásoknak szóló megmérettetésén.
***
A RECA Kft. egy 19 európai országban mintegy 27 vállalatot tömörítő nemzetközi konszern, a Reca-csoport tagja. Hazánkban több mint 120.000 magas minőségű termékből álló portfóliójával – szerszámokkal, csavarokkal, kötőelemekkel , valamint automatizált alkatrész-gazdálkodási szolgáltatásaival segíti kis- és nagyipari partnereit céljaik elérésében.